BEYSİAD’dan Birlik Çağrısı

Yoğun katılımın olduğu iftar programı Kuran tilavetiyle başladı, tasavvuf müziği ve semazen gösterisiyle devam etti.  Program boyunca konuklara Osmanlı şerbeti ve Türk kahvesi dağıtıldı.

Barış Ve Huzur Diliyoruz

Açılış konuşmasını yapan BEYSİAD Kurucu Başkanı Mehmet Sandal," Bizim için iki manası olan bu mübarek günde bir araya gelişimizin hayırlara vesile olmasını diliyor, sahip olduklarımıza şükürler ediyor, hepinizin ve tüm İslam aleminin Ramazan ayını kutluyoruz. Komşularımızın büyük bölümünde silahlı çatışmalar devam ediyor. Tüm dünya ve bölgemiz için bu mübarek günde barış ve huzur diliyoruz" dedi.

Bereketi Paylaşmanın Huzuru İçindeyim

İftar programında konuşma yapan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "sizlerle bu güzel ramazan ayının bu güzel iftar saatinde bir arada bereketi paylaşmanın keyfi ve huzuru içindeyim. İyi ki derneğimiz gelenek haline getirdiği iftarı verdi ve biz tüm protokol bir araya gelebildik. Zaten ramazanda tüm protokolün bir kaç kez den fazla bir araya gelmesini çok doğru bulmuyorum, mümkün olduğu kadar sahaya dağılarak vatandaşlarımızı evinde ziyaret edip gerekirse onlarla iftar sofrasını paylaşmanın doğru olduğunun düşünenlerdenim. Bu duygularla hepinize hoş geldiniz diyorum" dedi.

Evlerde İftar Açma Geleneği

Günümüzde komşuluk ilişkilerinin olmadığını ve belediye olarak komşuluk ilişkilerini güçlendirecek projeler ürettiklerini söyleyen İmamoğlu," Beylikdüzü'nde evlerde iftar açma geleneğini oturtmaya çalışıyoruz, her yıl 700-800 hanede yetkili arkadaşlarımızla ziyarette bulunup iftar açıyoruz. Bu geleneği genişletmek için hep ihmal ettiğimiz komşuluk duygusunu yeniden hatırlamak gerekiyor. Bu duygularla Ramazan ayımız Mübarek olsun diyorum, inşallah her günü bize güzellikler katsın, bizi toplumsal huzura kavuştursun".

Ramazan Hırslarımızdan Sıyrılma İmkânı Veriyor

CHP Millet Vekili Bilhun Tamaylıgil," aydınlık ve bereket dolu, ruhumuzun ısındığı ve bedenimizin terbiye olduğu Ramazanın bu güzide gecesinde sizlerle birlikte olduğum için çok mutluyum. Ramazan ayında hırslarımızdan sıyrılma imkanı buluyor ve bizi huzura kavuşturuyor" dedi.

Türkiye Büyük Yürüyüşüne Devam Edecek

Ak Parti Millet Vekili Halis Dalkılıç Beylikdüzü'nün hızlı yükselişine değinerek," Beylikdüzü sanayici, iş adamları, sivil toplum örgütleriyle birlikte ben de varım diyor. Türkiye'nin öününde büyük hedefler var, bu hedeflere ulaşmak için iş adamlarımızın ülkemize getirdiği katma değere ihtiyacımız var, sadece siyasetle bir yere varılamaz. Türkiye büyük yürüyüşüne devam edecek, hayırlı ramazanlar".

Katılım Yoğun Oldu

Davete, Ak Parti Millet Vekili Halis Dalkılıç, CHP Millet Vekili Bilhun Tamaylıgil, Beylikdüzü Kaymakamı Mehmet Okur, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ak Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı İsmail Damat, Beylikdüzü Kurucu Belediye Başkanı Vehbi Orakçı, BEYSİAD Kurucu Başkanı Mehmet Sandal, İSİFED Başkanı Muammer Ömeroğlu, Beylikdüzü OSB Başkanı Adnan Keleşoğlu, BEYSİAD üyeleri ve basın mensuplarının yanı sıra çok sayıda işadamı katıldı.

Kaynak: 
www.yerelhaberim.net
 

Adres

Osmangazi mh. Mareşal Fevzi Çakmak cd. No:17 Kıraç/Esenyurt /İSTANBUL

ETKİNLİKLER

INSTAGRAM